Primarul Marius Dulce a explicat recent într-o conferință de presă faptul că gradul de îndatorare al orașului Călărași a ajuns la 13,7%. Acest procent reprezintă vârful de îndatorare care va fi atins în anul 2024, după care se va reduce din nou. Edilul a subliniat faptul că aceste împrumuturi au fost necesare pentru implementarea proiectelor […]
The post Gradul de îndatorare al Municipiului Călărași a ajuns la 13,7%. Marius Dulce: Aceste împrumuturi s-au făcut pentru a ajuta proiectele europene appeared first on Călărași PRESS.




