Campanie de reîmpădurire în Municipiul Călărași: Peste 350 de copaci plantați în această săptămână! Cei mai mulți, în Parcul de pe Lac

Municipiul Călărași continuă eforturile pentru crearea unor spații verzi mai generoase, cu o nouă campanie de plantare a arborilor. Primarul Marius Dulce a anunțat că echipa de la Spații Verzi a plantat 358 de copaci, dintre care 197 au fost achiziționați din pepiniere externe, iar 161 provin din pepiniera proprie a orașului. Parcul de pe […]

The post Campanie de reîmpădurire în Municipiul Călărași: Peste 350 de copaci plantați în această săptămână! Cei mai mulți, în Parcul de pe Lac appeared first on Călărași PRESS.

Despre Autor

Ultimele articole

spot_imgspot_img

Related articles

spot_imgspot_img